Jakie teksty są zgodne z zasadami SEO

JoannaNOWAK

Strategia | Copywriting | Content

+48 692 431 564/joanna.nowak@www-copywriting.pl

 

Jakie teksty są przyjazne wyszukiwarkom

9 lip 2013
SEO copywriting

Rozmawiałam ostatnio z pewnym przedsiębiorcą, o tym, jakie teksty są przyjazne wyszukiwarkom. Jego zdaniem, by tekst był optymalny pod kątem SEO wystarczy powtórzyć w nim wybraną frazę, jak największą liczbę razy. Słów „kwiaty” i „wysyłka” użył w krótkim tekście na stronie głównej aż 11 razy. 

Spotykam osoby, które nadal uważają, że takie nagromadzenie słów kluczowych wystarczy, żeby znaleźć się na szczycie listy wyników wyszukiwania w Google. To nieprawda. Nadmierne nagromadzenie w tekście słów kluczowych nie pomaga pozycjonowaniu. Wręcz przeciwnie, może zostać przez Google ukarne. Może też odstraszyć czytelników, których nienaturalnie często powtarzana fraza rozprasza i zniechęca do czytania. 

Najbardziej pomocna przy pozycjonowaniu jest wartościowa, logiczna treść napisana zgodnie z podstawowymi zasadami SEO.

 

Najważniejsze zasady SEO:

 

Teksty wartościowe z punktu widzenia użytkowników, są też przyjazne wyszukiwarkom.

Wystarczy, że:

Im wyższej jakości teksty, tym lepiej dla pozycjonowania. Bo za wartościową treścią idą zwykle linki zewnętrzne i większy ruch. Im więcej wartościowych linków, tym lepsza pozycja w wynikach wyszukiwania.

 

Dbaj o długi ogon

Chociaż przy konkurencyjnych frazach, trudno jest znaleźć się w pierwszej 10-tce, a nawet 20-tce wyników wyszukiwania i trudno jest się na tej pozycji utrzymać, nie warto się tym martwić.

Statystyki odwiedzin z wyszukiwarek internetowych wielu witryn pokazują, że większość wizyt nie pochodzi z zapytań na hasła, na które prowadzona jest najbardziej intensywna promocja serwisu. Większość wizyt ma miejsce po wpisaniu do wyszukiwarki dłuższych fraz, na które serwis nie jest jakość specjalnie promowany. To, tak zwany, długi ogon.

Bez względu na algorytm google’a, łatwo jest stworzyć stronę, która pojawia się na pierwszych stronach wyników wyszukiwania dla dłuższej frazy. Umieścić na niej linki do swoich innych ważnych stron, które przekażą im swoją moc ratingową. Tym sposobem pozytywnie wpłyniesz na pozycjonowanie serwisu internetowego.

Podstawą wszystkiego jest, jednak, wartościowa, interesująca dla grupy docelowej treść. Na pisaniu takich tekstów warto się, więc, skoncentrować.

 


Zastanawiasz się, czy teksty w Twoim serwisie internetowym są wartościowe?

Pobierz checklistę do samodzielnej oceny jakości tekstów.

 


Masz pytania dotyczące tego wpisu, albo pisania tekstów przyjaznych wyszukiwarkom?

Wyślij wiadomość

<< powrót do listy

Joanna Nowak O autorce

NAJPOPULARNIEJSZE NA BLOGU

OSTATNIE TEKSTY

TEMATY


Powered by CouchCMS